Puchar Rzeki Wisły 2024

Dwunasta edycja międzynarodowego turnieju odbyła się w niedziele 25 sierpnia 2024 na boisku w SOSiR w Skoczowie przy ul. Sportowej 6, pod Honorowym patronatem Prezesa Skoczowskiego Podokręgu Piłki Nożnej – Bogusława Walicy. Piękna słoneczna pogoda dopisała, a zawodniczki musiały znosi trudy wysokiej temperatury, chodź w drugiej części turnieju nieco ochłodziło się dzięki zachmurzeniu. Uroczyste otwarcie nastąpiło o godz. 15:00 przez Prezesa klubu Andrzeja Fajera. Turniej był różnorodny – zespoły zdobywały raz mało, a czasem dużo bramek, padał również remis. Wygrywał ten, kto popełnił najmniej błędów. Na ogromny szacunek i uznanie zasługują dziewczęta, które startowały w kategorii OPEN z zespołu U16 naszego klubu. Mierzyły się one ze znacznie starszymi koleżankami, ale zdobyły przy tym ogromne doświadczenie, które posłuży im już niebawem na ligowych boiskach.

Organizatorzy w trakcie trwania zmagań zapewnili uczestnikom zimne napoje, a także ciepły posiłek. Dziewczęta rozgrywały spotkania w systemie każdy z każdym w czasie 2×20 min. To pozwoliło wykluczyć przypadek i sprawiedliwie wyłonić najlepszy zespół.

Zespół sędziowski z ramienia ŚlZPN zapewnił uczciwą walkę fair play – Wojciech Dudziak oraz Wojciech Giza.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju został MTS Knurów. Drugie miejsce zajęły LKS Goczałkowice,
a trzecie KKS Wisła Skoczów. Najlepszą bramkarką została Sara Matias (KKS Wisła Skoczów). Najlepszą piłkarką – Wioletta Mandla (LKS Goczałkowice-Zdrój), a najskuteczniejszą – z największą liczbą strzelonych bramek (4) – Katarzyna Kelner (MTS Knurów).

Pierwszym trzem zespołom przyznano puchary, medale oraz dyplomy. Zawodniczki otrzymały również nagrody indywidualne – statuetka i dyplom.

Puchary i dyplomy wręczał prezes Klubu – Andrzej Fajer, zaś medale wręczała trener koordynator KKS-u– Sonia Gustowska.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, Skoczowskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji, Prezesowi Podokręgu Skoczów ŚlZPN, sponsorom oraz rodzicom naszych zawodniczek za pomoc w organizacji imprezy.

Dziękujemy również wszystkim zawodniczkom, trenerom i opiekunom za uczestnictwo w turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok na XIII edycję.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji w galerii. Zdjęcia autorstwa Bartosza Stasickiego -> LINK

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2024.