W Rzeszowie młodziczki pokazały pazur!

Dzień kobiet na piłkarsko.

8 marca odbył się Resovia Women Cup 2020 w kategorii młodziczek. Stojący na wysokim poziomie turniej zgromadził 10 zespołów z 4 województw – podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i śląskiego.

Rozgrywany systemem mieszanym dwuetapowym, wyłonił sześć najlepszych teamów. W fazie grupowej młode “Wisełki” wywalczyły trzecie miejsce, tym samym wchodząc do gry finałowej – pucharowej.

Grupa A
1. ŁKS “Stal” Łańcut   10   18-2
2. AP Beniaminek II Krosno  10  11-3
3. KKS “Wisła” Skoczów  6  8-8
4. CWKS “Resovia” SMS II Rzeszów   3  9-15
5. KS “Stella” Kraśnik  0  2-20

W finale przyszło im zmierzyć się z zespołami trenującymi na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a więc dziewczętami wyselekcjonowanymi i będące z rocznika 2007. Tutaj przegrały wszystkie trzy mecze, można rzec z półprofesjonalistkami. W końcowej klasyfikacji turnieju zajęły 6 miejsce.

1. AP Beniaminek I Krosno (woj. podkarpackie)
2. CWKS “Resovia” SMS I Rzeszów (woj. podkarpackie)
3. MKS “Tarnovia” Tarnów (woj. małopolskie)
4. AP Beniaminek II Krosno (woj. podkarpackie)
5. ŁKS “Stal” Łańcut (woj. podkarpackie)
6. KKS “Wisła” Skoczów (woj. śląskie)
7. LFA “Targowianka” Targowisko (woj. małopolskie)
8. LKS “Perły” Wierzchowiska (woj. lubelskie)
9. CWKS “Resovia” SMS II Rzeszów (woj. podkarpackie)
10. KS “Stella” Kraśnik (woj. lubelskie)

Gościem specjalnym zawodów była Paulina Kawelec – trenerka reprezentacji Polski kobiet U15. Zajmująca się skautingiem sportowym wykazała zainteresowanie również naszymi piłkarkami, co odzwierciedlone zostało wyróżnieniem przez organizatorów Wiktorii Kozieł – jako najlepszej zawodniczki turnieju spośród 120 uczestniczek, a także wskazaniem Sary Ćwięczek, która przykuwała uwagę swoją techniczną grą, do wzorcowej 10-tki całej imprezy. Te uhonorowania mogą cieszyć i wróżyć im piłkarską karierę.

“Wisełki” wystąpiły w składzie: Byrtek Kornelia, Ćwięczek Sara, Kozieł Wiktoria, Macura Kaja, Małkowska Maja, Matula Sylwia, Parchańska Zuzanna, Polok Kinga, Trojanowska Roksana, Ziebura Oliwia.

Na koniec młodziczki otrzymały naturalnie zaproszenie na przyszłoroczny turniej.