Wicemistrzynie Śląska PLF 2023

Gorzki remis 5:5 – kończymy jako Wicemistrz.

Przeciwniczki z Istebnej awansowały wyprzedzając nas jednym punktem. Wyrwały nam zwycięstwo rzutem na taśmę na 30s przed końcowym gwizdkiem. Trzeba przyznać naszym dziewczynom, że zostawiły całe 💙💛❤️serce na boisku. Walczyły niesamowicie, a łatwo nie było bo musiały wytrzymywać obelgi z trybun. Meczu nie zaczęliśmy dobrze, przegrywaliśmy 3:0 ale przełamaliśmy to i do szatni zeszliśmy z dwoma bramkami – 3:2. Autorką ⚽️⚽️obu bramek była Anna Ponikiewska. Po przerwie naciskaliśmy i doprowadziliśmy do remisu, bramkę zdobyła ⚽️Oliwia Kąsek, a następnie do siatki trafiła Kinga Przeciszewska dając nam prowadzenie⚽️ 3:4. Swoją szansę po 6 faulu, miała Klaudia Bogacka, która pewnie wykorzystała przedłużony rzut karny – prowadziliśmy⚽️ 3:5! Niestety na 5 min przed końcem nasza skrzydłowa nie wytrzymała ciągłego kopania i w konsekwencji otrzymała ⛔️czerwoną kartkę. Graliśmy w osłabieniu 2 minuty. Dziewczyny robiły co mogły, ale niestety po 6 faulu Istebna wykorzystała przedłużony rzut karny i zdobyła kontakt – 4:5. Została ostatnia minuta, wydawałoby się, że wynik już się utrzyma. Niestety w ostatnich sekundach straciliśmy bramkę, która dała awans przeciwniczkom – życzymy im powodzenia👍.

Nasze szeregi w tym sezonie wzmocniły dziewczyny z SWD Wodzisław Śląski by razem z naszymi wychowankami zawalczyć o I ligę. Nie udało się, ale nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. To jest sport, przełykamy gorzką pigułkę i działamy dalej.

Cieszy nas współpraca z SWD, jesteśmy na dobrej drodze by zostać klubem partnerskim – z korzyścią dla naszych dziewczyn by mogły się rozwijać na szczeblu centralnym w CLJ i I lidze.