I Liga PLF – Zielona Góra

14 stycznia 2024 na wyjeździe rozegraliśmy zaległą I kolejkę tego sezonu.

W oddalonej o 400 km Zielonej Górze zmierzyliśmy się z akademiczkami. To spotkanie nie było łatwe, ponieważ graliśmy w osłabieniu kadrowym. Mając tylko jedną zmianę dzielnie stawialiśmy czoła przeciwniczkom. Jako pierwsi zdobyliśmy bramkę w 2 minucie, w wypracowanej sytuacji sam na sam znalazła się Wiktoria Kozieł, która pewnie posłała futbolówkę przy słupku do siatki – 0:1. Stwarzaliśmy wiele okazji do zdobycia bramki by podwyższyć prowadzenie, ale niestety nieskuteczność i brak sił wzięła górę. Przeciwniczki przed końcem pierwszej połowy zdołały wyrównać po błędzie w naszej obrony – 1:1. Z takim wynikiem zeszliśmy do szatni. Druga połowa okazała się dla nas wyrokiem – brak rezerwowych – brak sił i przeciwniczki rozstrzelały się. Ogromne brawa dla obecnych zawodniczek za walkę i pozostawione serce na boisku. Udany debiut zaliczyła Kinga Mróz, dla której był to pierwszy mecz na szczeblu centralnym.

Pracujemy nad wzmocnieniami naszego zespołu – cierpliwości, będzie dobrze!

AZS Zielona Góra – KKS Wisła Skoczów 8:1 (1:1)
Skład: Stylok – Kąsek, Kozieł, Mróz, Ponikiewska, Niewińska
Trener: Sonia Gustowska