IV Wiosenny Turniej Badmintona

W sobotę 6 kwietnia 2024 odbył się turniej badmintona par mieszanych na Hali Sportowej SOSiR w Skoczowie przy ul. Sportowej 6. Współorganizatorem był Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Turniej rozegrano w grze mieszanej – miksty. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na 3 kortach od godz. 09.00 do 12.00, rozegrano 10 meczy po dwa sety (do 21 punktów), w każdym meczu można było zdobyć 6 punktów. Został zmieniony system przyznawania punktów za spotkania, co uatrakcyjniło rywalizację i stała się ona również bardziej sprawiedliwa – przy wyniku do 21:15 ( do i poniżej 15 pkt) drużyna wygrywająca set otrzymywała 3 punkty, drużyna przegrywająca set 0 pkt., a przy wyniku od 21:16 drużyna wygrywająca set otrzymywała 2 punkty, drużyna przegrywająca set 1 punkt.

Duża różnorodność umiejętności zawodników i zawodniczek sprawiła, że rywalizacja była znacznie dłuższa. Mecze do końca nie były łatwe, a walka toczyła się o każdą lotkę. Współzawodnictwo przebiegało w miłej atmosferze, a wymiany były pełne emocji. Sam turniej poziomem był bardzo wyrównany. W spotkaniu o trzecie miejsce rozegrano “złotego seta” – dwie pary po rozegraniu turnieju “każdy z każdym”, miały taki sam bilans – rozstrzygnął dodatkowy set do 15 punktów.

Rozdaliśmy nagrody – dla każdego dyplomy, słodycze oraz drobne upominki. Uczestnicy mieli zapewniony wytrawny i słodki poczęstunek oraz napoje ciepłe i zimne.

Z tego miejsca serdecznie już zapraszamy na PUCHAR KAPLICÓWKI 2024, który odbędzie się w czerwcu.

Najlepszą parą turnieju okazali się Marta Sztajnert i Mirosław Nowicki. Drugie miejsce zajęły Dorota Czech i Gabriela Haberny. Trzecie miejsce przypadło Sonii Gustowskiej i Maciejowi Gustowskiemu.

WYNIKI:

P