Świąteczny Turniej Halowy w Mikołowie.

Nasze młodziczki i orliczki zrewanżowały się na parkiecie.

Rozpoczął się okres zimowych turniejów rozgrywanych w halach. Jako pierwsze przystąpiły do tej formy piłki nożnej najmłodsze zawodniczki “Wisły” Skoczów. W dniu 13 grudnia w hali MOSiR-u w Mikołowie spotkały się ze swoimi niedawnymi przeciwniczkami z trawiastych boisk. Wystartowało łącznie 8 zespołów po 4 w grupie orliczek i młodziczek. Skoczów wystawił drużynę grającą w młodziczkach. Na turniej stawiły się: AP Tygryski Świętochłowice, KKS Zabrze, KKS Wisła Skoczów, LKS Tempo Paniówki i KKP Mikołów.

Było od razu widoczne, że są to uczestniczki, które na co dzień trenują na murawie. W odmiennych warunkach, mimo to, radziły sobie przyzwoicie. Panował wyrównany poziom, bo kosmicznych wyników nie odnotowano. Grano systemem “każdy z każdym” po 15 minut.

.
Do turnieju “Wisełki” przystąpiły bez żadnych kompleksów, świadczą o tym wyniki meczów ze zwycięzcami – przegrane tylko po 0:1.

.
Tabela końcowa:
I miejsce – KKP Mikołów – 7 (7-1)
II miejsce – KKS Zabrze – 7 (5-1)
III miejsce – KKS Wisła Skoczów – 3 (5-3)
IV miejsce –  AP Tygryski Świętochłowice – 0 (1-13)

.
Nasze najmłodsze piłkarki były bliskie uzyskania najlepszego wyniku turnieju, ale w końcowym ferworze walki straciły przypadkową bramkę.
Dla “Wisły” gole zdobywały: Kinga Polok – 3, Sara Ćwięczek – 2.

Ciekawostką turnieju było to, że gospodynie zaprosiły na koniec wszystkich spotkań nasze dziewczęta, na pojedynek piłkarski trwający 3 x 15 minut. Oczywiście wyzwanie ochoczo zostało przyjęte. Gra toczyła się bardzo ambitnie, bo po straconej bramce skoczowianki odpowiadały zdobyciem gola. 45 minutowy mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla gospodyń.
Pieczę nad udziałem zawodniczek “Wisły” w tym turnieju sprawowała, z oczekiwanym skutkiem, początkująca pani trener – Klaudia Bogacka.