Puchar Rzeki Wisły 2021

Dziewiąta edycja turnieju odbyła się w czwartek 26 sierpnia 2021 na boisku w Wiślicy. Uroczystego otwarcia turnieju o godz. 16:00 dokonała Pani Janina Żagan – wicestarosta powiatu cieszyńskiego. Rywalizacja była na wysokim poziomie, a kluby pokazały kawał dobrej piłki. Tegoroczny Puchar ze względu na pandemię ponownie odbył się w okrojonym składzie, bo bez zespołów zagranicznych i w jednej kategorii wiekowej. Turniej był bardzo wyrównany – zespoły zdobywały mało bramek, padały często remisy. Wygrywał ten, kto popełnił najmniej błędów. Nasze zawodniczki w tym roku pokazały pazur i wywalczyły II miejsce!

W tym roku wystartowało pięć zespołów:
– MTS Knurów (IV liga)
– TS Mitech Żywiec (III liga)
– LKS Bestwina (IV liga)
– KS Niepokorni Orzesze (IV liga)
– KKS “Wisła” Skoczów (IV liga)

Pogoda pokazała wszystkie swoje oblicza – słońce, pochmurno, deszcz i burza. Zawodniczki musiały zmierzyć się nie tylko z przeciwnikiem ale również ze zmienną pogodą. Organizatorzy w trakcie trwania zmagań zapewnili uczestnikom zimne napoje, a także ciepły posiłek z grilla. Dziewczęta rozgrywały spotkania w systemie każdy z każdym w czasie 2×10 min.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju został TS Mitech Żywiec. Drugie miejsce zajęły gospodynie – KKS “Wisła” Skoczów,
a trzecie KS Niepokorni Orzesze. Najlepszą bramkarką została Nikola Soczyńska (MTS Knurów). Najlepszą piłkarką – Barbara Kocjan (KS Niepokorni Orzesze), a najskuteczniejszą – z największą liczbą strzelonych bramek – Patrycja Wiśniewska (TS Mitech Żywiec).

Pierwszym trzem zespołom przyznano puchary, medale oraz dyplomy. Dla pozostałych zespołów dyplom. Zawodniczki otrzymały również nagrody indywidualne – statuetka i dyplom.

Puchary i dyplomy wręczał prezes Klubu – Andrzej Fajer, zaś medale wręczała trener koordynator KKS-u– Sonia Gustowska.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, sponsorom oraz Staroście Powiatu, Burmistrzowi Miasta Skoczowa i Prezesowi Podokręgu Skoczów ŚlZPN za pomoc w organizacji imprezy.

Dziękujemy również wszystkim zawodniczkom, trenerom i opiekunom za uczestnictwo w turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok na jubileuszową X edycję.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Starostwa Cieszyńskiego i Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2021.