PUCHAR RZEKI WISŁY 2022

Dziesiąta edycja turnieju odbyła się w niedzielę 14 sierpnia 2022 na boisku w SOSiR w Skoczowie przy ul. Sportowej 6. Odbyła się ona pod Honorowym patronatem Prezesa Skoczowskiego Podokręgu Piłki Nożnej – Bogusława Walicy. Zapowiadano w długi weekend sierpniowy deszczową aurę, ale ostatecznie deszcz oszczędził uczestniczki turnieju, a nawet w połowie trwania imprezy pokazało się słońce, które towarzyszyło już do końca turnieju. Jubileuszowa edycja uroczyście została otwarta o godz. 9:00 przez Prezesa klubu Andrzeja Fajera. Rywalizacja była na wysokim poziomie, a kluby pokazały kawał dobrej piłki. Niestety w tegorocznym Pucharze nie uczestniczyły zespoły zagraniczne. Turniej był bardzo wyrównany – zespoły zdobywały mało bramek, padały również remisy. Wygrywał ten, kto popełnił najmniej błędów. Na ogromny szacunek i uznanie zasługują dziewczęta, które startowały w kategorii OPEN z zespołu U15 naszego klubu. Mierzyły się one ze znacznie starszymi koleżankami, ale zdobyły przy tym ogromne doświadczenie, które posłuży im już niebawem na ligowych boiskach.

W tym roku wystartowało dziewięć zespołów:
– MTS Knurów (IV liga kobiet)
– TS Mitech Żywiec (III liga kobiet)
– LKS Bestwina (IV liga kobiet)
– KKS Wisła Skoczów U15 (Śląska Liga Trampkarek)
– KKS “Wisła” Skoczów (IV liga kobiet)
– KS SWD Wodzisław Śląski (I liga/CLJ)
– LKS Goczałkowice (IV liga kobiet)
– UKS RIO Pielgrzymowice (IV liga kobiet)
– UKKS Istebna (IV liga kobiet)

Organizatorzy w trakcie trwania zmagań zapewnili uczestnikom zimne napoje, a także ciepły posiłek z grilla. Dziewczęta rozgrywały spotkania w systemie każdy z każdym w czasie 1×15 min. To pozwoliło wykluczyć przypadek i sprawiedliwie wyłonić najlepszy zespół. Został również rozegrany dodatkowy pojedynek, aby wyłonić najskuteczniejszą zawodniczkę tej edycji. W bramce stanęła bramkarka TS Mitech Żywiec, a rywalizowała zawodniczka SWD Wodzisław Śląski oraz KKS Wisła Skoczów. Zwyciężczynie wyłoniono po serii trzech rzutów karnych.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju został TS Mitech Żywiec. Drugie miejsce zajęły LKS Goczałkowice,
a trzecie KS SWD Wodzisław Śląski. Najlepszą bramkarką została Karolina Stylok (SWD Wodzisław). Najlepszą piłkarką – Wioletta Mandla (LKS Goczałkowice), a najskuteczniejszą – z największą liczbą strzelonych bramek (10) – Wiktoria Kozieł (KKS Wisła Skoczów).

Pierwszym trzem zespołom przyznano puchary, medale oraz dyplomy. Dla pozostałych zespołów dyplom. Zawodniczki otrzymały również nagrody indywidualne – statuetka i dyplom.

Puchary i dyplomy wręczał prezes Klubu – Andrzej Fajer, zaś medale wręczała trener koordynator KKS-u– Sonia Gustowska.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, sponsorom oraz Prezesowi Podokręgu Skoczów ŚlZPN za pomoc w organizacji imprezy.

Dziękujemy również wszystkim zawodniczkom, trenerom i opiekunom za uczestnictwo w turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok na XI edycję.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022.