Wygrywamy z Legią Warszawa!

W czwartek 18.08.2022 zespół “Wisełek” U15 towarzysko zmierzyły się z zespołem LSS Legia Warszawa Ladies U15. Spotkanie zostało rozegrane w ramach treningu na boisku w Wiślicy o godz. 19:00. Trenerki uzgodniły, że mecz zostanie rozegrany 3x 25 minut, co dało łącznie 75 minut gry (przypominamy, że trampkarki grają w wymiarze czasu 2×40 minut = 80 minut). Od początku do końca mecz był wyrównany i pełny walki. Jednak to “Wisełki” rozpoczęły strzelanie i wyszły na prowadzenie 1:0, a następnie 2:0 – tak zakończyła się pierwsza odsłona. W drugiej były widoczne szybkie ataki jednej i drugiej strony – dziewczęta zdobyły kolejną bramkę na 3:0, ale Warszawianki nie pozostały dłużne i wykorzystały swoją szanse zdobywając kontaktowego gola na 3:1 – druga odsłona zakończyła się takim stanem. W trzeciej części spotkania widać było zmęczenie po obu stronach, ale mimo to dziewczęta walczyły o każdą piłkę do ostatniego gwizdka. Bramki zaczęły wpadać – przy stanie 4:1 można było odnieść wrażenie, że to koniec spotkania, ale jednak ekipa Legii pokazała, że nawet przy takim wyniku potrafią atakować dalej – 4:2, a następnie 4:3. “Wisełki” przyśpieszały, chodź kosztowało ich to coraz więcej sił. Kolejna akcja dała piątą bramkę – 5:3, ale Legia nie powiedziała ostatniego słowa i zdobyła czwartą bramkę po rzucie karnym – 5:4. Taki wynik utrzymał się już do końca, a kibice mocno dopingujący nasze dziewczęta przeżywali równie mocno to spotkanie.

Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy się zmierzyć z taką ekipą. Pozwoliło to na sprawdzenie możliwości naszych dziewczyn. Jak podsumowała trener koordynator Sonia Gustowska – “dobra praca sama się obroni”, a szkolenie w naszym klubie idzie w bardzo dobrym kierunku. Pochwalić się możemy, że trójka “Wisełek” (rocznik ’09/’09/’08) została dostrzeżona przez trenerkę, która pracuje w PZPN i odnotowała sobie dziewczęta do dalszej obserwacji i kto wie…. może kadra Polski czeka?

Mecz sędziowała Małgorzata Szuścik, która bardzo uczciwie i rzetelnie wykonała pracę. Dziękujemy wszystkim kibicom za przybycie, a dziewczętom gratulujemy postępów i życzymy dalszego rozwoju. Drużynie przeciwnej dziękujemy za spotkanie oraz zapraszamy ponownie 🙂