PUCHAR KAPLICÓWKI 2024

Po raz szósty zorganizowaliśmy Otwarty Gminny Turniej Badmintona!

W sobotę 8 czerwca 2024 roku odbył się VI Otwarty Turniej Badmintona o “Puchar Kaplicówki” na Hali Sportowej SOSiR w Skoczowie przy ul. Sportowej 6. Turniej rozegrano w pięciu kategoriach – Gra podwójna kobiet OPEN, Gra podwójna mężczyzn OPEN, Gra pojedyncza dziewcząt U16 i Gra pojedyncza chłopców U16 oraz Gra mieszana – miksty OPEN.

Na 3 kortach od godz. 12:00 do 17:30, rozegrano 36 meczy po dwa sety (do 15 punktów gra dziewcząt, pań i panów, a do 21 punktów miksty oraz chłopcy). W tym roku poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, a to za sprawą uczestników, naszych sąsiadów z Czech. Turniej awansował do rangi międzynarodowej. Upalna pogoda, która wdarła się również do hali sportowej nie przeszkodziła w zaciętych pojedynkach, gdzie każda lotka w wymianie miała znaczenie. W kategorii mikst, turniej został rozegrany w dwóch grupach, a najlepsze 4 pary w fazie pucharowej walczyły o cenne trofea. Pozostałe kategorie zostały rozegrane w systemie “każdy z każdym”. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników turnieju!

Zapraszamy 🙂 do galerii z tego wydarzenia -> LINK

W grze podwójnej kobiet do rywalizacji przystąpiły 4 pary, a prym wiodły zawodniczki z Czech. Triumfatorkami turnieju zostały Alena Roszkova i Adriana Pisarcikova, drugie miejsce zajęły Marta Sztajnert i Jola Kubies. Trzecie miejsce przypadło Wiktorii Kozieł i Karolinie Stannej.

W grze podwójnej mężczyzn zmierzyło się 6 par. Spotkania były bardzo zacięte, żadna ze stron nie chciała odpuścić – punkt za punkt. Świetne widowisko i wiele emocji dostarczyli panowie. Zwycięzcami turnieju szóstej edycji zostali Grzegorz Mizia i Bogusław Mrozek. Drugie miejsce wywalczyli Vlastislav Waloszek i Tomas Voznica, a trzecie Krzysztof Krzywoń i Piotr Goczoł.

Zwycięstwo odniosła Kamila Brodziak w grze pojedynczej dziewcząt U16, okazała się bezkonkurencyjna pokonując wszystkie przeciwniczki. Drugie miejsce po zaciętym boju wywalczyła Nikola Skurzok. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Stannej.

W kategorii chłopców gry pojedynczej U16 rywalizowali dwaj zawodniczy, którzy rozegrali jedno spotkanie do 21 punktów, dwa sety. Zwycięzcą został Stanisław Matus, a drugie miejsce zajął Ksawery Brodziak.

Gra mieszana – miksty, okazała się najbardziej widowiskową rywalizacją. Do rywalizacji przystąpiło sześć par mikstowych. Walka w grupach i o podium była bardzo zacięta, a o zwycięstwie często decydowała precyzja – ten kto mniej popełnił błędów. Trzy kolejki w grupach wyłoniło cztery najlepsze pary. W fazie pucharowej wyłoniono nowych zdobywców Pucharu Kaplicówki 2024. Zwycięzcami zostali Adriana Pisarcikova i Tomas Voznica. Drugie miejsce zajęli Silvie Metzova i Lubomir Metz. Podium dopełnili na trzecim miejscu Alena Roszkova i Vlastislav Waloszek.

Współorganizatorem był Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawodniczy otrzymali napoje oraz ciepły posiłek.

Nagrody wręczała trener koordynator klubu Sonia Gustowska – puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy dla najlepszych trzech par w każdej kategorii wiekowej.