Zawodniczki z rocznika 2008/2009 wzięły udział w Gwiezdnej Lidze Młodych Talentów.

W niedzielę 6 lutego podopieczne Klaudii Bogackiej rywalizowały w Sosnowcu. Do rozegrania w pierwszej fazie turnieju miały trzy spotkania w swojej grupie B z drugą drużyną TS Mitech Żywiec,  AP Gol Częstochową oraz AP Tygryskami Świętochłowice. Każde spotkanie trwało po 30 minut z krótkimi przerwami pomiędzy, więc nasze zawodniczki przeszły prawdziwy sprawdzian wytrzymałości. Prawie wszystkie mecze były niezwykle wyrównane i widzieliśmy w nich sporo walki oraz wymiany ciosów, a także mnóstwo goli. Pierwsze spotkanie “Wisełki” rozpoczęły trochę zestresowane i szybko straciły kilka goli, ale na szczęście druga połowa była zdecydowanie lepsza w ich wykonaniu z drugim zespołem Żywca, zdobywając dwie bramki – wynik 2:5 dla przeciwniczek. Kolejne dwa mecze to fragmenty fajnej gry i walki o zwycięstwo. W drugim spotkaniu dziewczęta zmierzyły się z zespołem z Częstochowy wygrywając 5:4! Trzecie spotkanie z ekipą ze Świętochłowic dziewczyny wygrały 5:3.  Osiągnięte rezultaty  i zajęcie drugiego miejsca w grupie pozwoliło dziewczętom na udział w II fazie z najlepszymi zespołami turniejowej rywalizacji. W drugiej rundzie “Wisełki” zmierzyć się musiały z Opolankami, które wyraźnie zaznaczyły swoją dominację pokonując nasz zespół 13:0 – jednak Unia Opole zwyciężyła w całym turnieju i była wymagającym przeciwnikiem. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzyń odbyło się z zespołem Czarnych Sosnowiec, w którym dziewczęta walczyły jak lwice zdobywając honorowe dwie bramki – ostatecznie uległy 11:2. Widać było ile sił kosztowała dziewczęta walka bo później przyszedł moment kryzysowy, w którym „odcięło prąd i tlen”. Jednak w ostatniej grze znów pokazały zaangażowanie i zaprezentowały walkę do końca w meczu o 3 miejsce z rezerwami TS Mitech Żywiec, gdzie dziewczęta do połowy remisowały 0:0, miały wiele okazji do zdobycia bramek. Niestety zabrakło sił i dziewczęta uległy finalnie 4:1. Nasze zawodniczki dały z siebie wszystko, a w grze każdej można wyróżnić plusy oraz rzeczy do poprawy – to był bardzo owocny turniej. Podsumowując, był to cenny wyjazd podczas którego dziewczęta zebrały ogromne doświadczenie, zostawiły mnóstwo sił na boisku i nie poddawały się mimo porażek z najlepszymi. Brawo KKS!
.
.
Klasyfikacja końcowa:
1. KS Unia Opole
2. KKS Czarni Sosnowiec
3. TS Mitech Żywiec B
4. KKS “Wisła” Skoczów
5. Filkówka Barwład
6. AP Tygryski Świętochłowice
7. AP Gol Częstochowa
8. TS Mitech Żywiec A
.
.
Skład: Płusa – Ziebura, Glet, Widenka, Parchańska, Polok, Cieślar, Mróz, Ćwięczek, Matula, Macura
Bramki zdobywały: Ćwięczek x4, Macura x2, Mróz x1, Polok x4, Widenka x3, Ziebura x1
4u13
2u13
3u13
1u13