ŚLM U13 – zwycięstwo z AP Tygryski Świętochłowice!

W sobotę młode “Wisełki” zmierzyły się na wyjeździe z zespołem ze Świętochłowic. W mocno okrojonym składzie dziewczęta walczyły z Tygryskami. Zawodniczki odpierały ataki przeciwniczek bardzo skutecznie, ale niestety chwila dekoncentracji skończyła się stratą bramki w 28 minucie na 1:0 – taki stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie nasze zawodniczki zdecydowaniej ruszyły do ataku, czego skutkiem był podyktowany rzut wolny po faulu tuż przed polem karnym. Uderzona piłka zmierzała do bramki, ale bramkarka przeciwniczek zachowała się czujnie i obroniła końcem palców, ale w całej sytuacji w polu bramkowym przytomnie zachowała się Sara Ćwięczek, która dobiła piłkę, zdobywając kontaktowego gola w 50 minucie spotkania – 1:1! Po wyrównaniu dziewczęta atakowały jeszcze bardziej, czego wynikiem była bramka na wagę zwycięstwa w 60 minucie tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Na listę strzelców zapisała się Kinga Polok – trzy punkty wywalczone bardzo zasłużenie pojechały do Skoczowa.

Trener Klaudia Bogacka: Mimo nieoczekiwanych problemów przedmeczowych, ostatecznie wyjeżdżamy zwycięsko z tego starcia. Za co bardzo należy się pochwała dla dziewczyn nie za wynik, a za walkę do samego końca. Po pierwszej połowie przegrywały 1:0, mimo kilku fajnych akcji nie udało się zdobyć bramki. Pierwsza odsłona spotkania nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu, pojawiały się niepotrzebne błędy oraz stres. Natomiast w drugiej połowie dzięki walce i chęci zdobycia bramki wyrównały, a następnie kolejną bramką wyszły na prowadzenie. Mimo prowadzenia nadal napierały na bramkę przeciwniczek, ale wyniku już się nie udało zmienić. Mecz ten pokazał pewne braki w naszej grze, które na pewno będzie trzeba poprawić. Ilość pracy jaka nas czeka w przyszłości jest duża, ale patrząc na nastawienie zawodniczek i chęć nauki jestem dobrej myśli i widzę potencjał na przyszłość.

AP Tygryski Świętochłowice – KKS “Wisła” Skoczów 1:2 (1:0)
Skład: Płusa – Widenka, Polok, Ziebura, Parchańska, Mróz, Macura, Glet, Ćwięczek, Szczypka