Runda wiosenna rozpoczęta.

Wznowiliśmy na dobre rozgrywki w IV lidze kobiet i Śląskiej Lidze Młodziczek. Niestety nie był to dla nas udany start. Pierwsze spotkania rundy rewanżowej zakończyły się porażką.

30 kwietnia zespół U13 podejmował zespół z Wodzisławia (w pierwszym meczu pokonały przeciwniczki 2:1). Niestety w Wiślicy dziewczęta rewanżowe spotkanie na własnym boisku przegrały – 1:2. W pierwszej połowie dziewczęta straciły bramkę po błędzie obrony w 3 minucie – nasza bramkarka była bez szans. Bramkę honorową zdobyła Małgorzata Widenka, która po wyjściu sam na sam z bramkarką pewnie umieściła futbolówkę w siatce – 1:1, z takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Druga połowa należała do przeciwniczek, jeśli chodzi o skuteczność w ataku. “Wisełki” po stracie drugiej bramki w 47 minucie podejmowały jeszcze walkę o jeden punkt, niestety ale zabrakło sił i skuteczności pod bramką przeciwniczek, okazji było wiele.

KKS “Wisła” Skoczów – SWD Wodzisław Śląśki 1:2 (1:1)
Skład: Ziebura – Płusa, Widenka, Polok, Matula, Cieślar, Parchańska, Mróz, Macura, Glet, Ćwięczek, Szczypka

6 maja zespół IV ligowy zmierzył się w Bielsku-Białej z “Rekordem” odnosząc wysoką porażkę 8:0. Spotkanie dziewczęta rozpoczęły bardzo dobrze, atakując przeciwniczki, spychając je na własną połowę. Niestety wysoka nieskuteczność – niedokładność i niecelność spowodowała, że możliwość wyjścia na prowadzenie i zdobycie jakiejkolwiek bramki była niemożliwa – notoryczna gra w poprzek boiska wysoko pod bramką przeciwniczek i brak chęci uderzenia z odpowiednią siłą – kończyło się to fiaskiem. “Rekordzistki” atakowały skrzydłami i skutecznie wykańczały akcje w polu karnym po dośrodkowaniu, a z dystansu również były bezlitosne. Pierwsza połowa mogła zakończyć się wynikiem 2:3 dla “Wisełek”, ale niestety tablica wskazywała 2:0 dla gospodyń. W drugiej połowie dziewczęta niestety nie podołały, przeciwniczki podkręciły tempo gry i zdobyły jeszcze sześć bramek.

BTS “Rekord” II Bielsko-Biała – KKS “Wisła” Skoczów 8:0 (2:0)
Skład: Małyjurek – Wanat, Grycz, Olszowska, Sojka – Skurzok, Sztuchlik – Ponikiewska, Kobiela, Ochodek – Koenig
Rezerwa: Stylok, Bogacka, Oleś, Guzdek, Stanna