Mocne wejście “Wisełek” w rundę wiosenną!

Grad bramek padł dziś w Skoczowie. KKS “Wisła” pokonuje LKS Granicę Ruptawę  9:0.

Pogoda nie rozpieszczała dziewcząt, było zimno i pochmurno. Od pierwszych minut “Wisełki” agresywnie atakowały i mimo bardzo defensywnej gry przeciwniczek, które postawiły “autobus” we własnym polu karnym, oddawały sporo strzałów i miały wiele okazji do zdobycia bramek. Pierwsza bramka wpadła po kontrataku dziewcząt lewą stroną boiska. 3′ KKS prowadzi 1:0 po pewnym uderzeniu – Maria Mihaldova nie myli się, a bramkarka była bez szans. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. Intensywne ataki i gra na połowie przeciwniczek powodowała, że często się gubiły i atakowały po kilka naszą jedną zawodniczkę. W 5′ po faulu w okolicy 20m, do rzutu wolnego podchodzi Miroslava Hrosova, która pewnie zamienia go w bramkę, uderzeniem w lewe okienko. Po dość składnej akcji prawą stroną boiska na bramkę uderza z 16m Maria Homolova która umieszcza piłkę tuż pod poprzeczką – przeciwniczki są bezradne, po niespełna 10 minutach jest 3:0. W dalszej części meczu “Wisełki” nieco zwolniły tempo gry przez co przeciwniczki od czasu do czasu przeprowadzały akcje ofensywne na naszej połowie – między słupkami czuwała debiutująca w barwach “Wisły” Patrycja Kobiela – nowy nabytek Klubu na pozycji bramkarki – na pewno występ udany pomimo, że było mało pracy. W 24′ oraz 39′ do bramki ponownie trafia Maria Mihaldova, która ewidentnie była dziś w doskonałej formie – “Wisełki” prowadzą 5:0. W drugiej odsłonie dziewczęta podkręciły tempo oraz zaczęły atakować wyłącznie skrzydłami – w końcu pokonanie takiej defensywy wymagało sporego wysiłku, gdyż dziewczęta z Ruptawy (Jastrzębie Zdrój) nie odpuszczały i walczyły do końca. Po indywidualnej akcji w 50′ w środkowej strefie do bramki trafia Marioslava Hrosova pewnie pokonując bramkarkę mocnym uderzeniem po ziemi tuż przy prawym słupku. W 52′ na listę strzelczyń wpisuje się ponownie Maria Homolova, która wyszła sam na sam z bramkarką i pewnie pokonała ją uderzeniem z około 5m. Dalsza część gry to wyłącznie dominacja “Wisełek” na połowie przeciwniczek i wynikiem tego były jeszcze dwie bramki w 54′ i 70′ również autorstwa Marii Mihaldovej – w całym spotkaniu zdobyła 5 bramek. Cały zespół grał piłką, dużo podań i ładnych wymian, które mogły się podobać kibicom – to przeciwniczki biegały za piłką, a nasze dziewczęta dyktowały warunki.

Gratulujemy wyniku, który jest wymowny w porównaniu do jesiennego spotkania, gdzie dziewczęta pokonały Ruptawę 3:6.
Trzymamy kciuki za pozostałe spotkania, już za dwa tygodnie 2.04 dziewczęta zagrają z MKS Żory na wyjeździe.

KKS “Wisła” Skoczów – LKS Granica Ruptawa 9:0 (5:0)

Skład: Kobiela – Hyllova, Orszulik, Nowak – Niemiec, Hrosova, Homolova, Szołdra – Sokołowska, Mihaldova, Kuś
Rezerwa: Balas, Włodarczyk, Makula Kar., Makula Kam., Górniak, Szczotka