III Mikołajkowy Turniej Badmintona

W sobotę 2 grudnia 2023 roku odbył się trzeci mikołajkowy turniej badmintona na Hali Sportowej SOSiR w Skoczowie przy ul. Sportowej 6. Współorganizatorem był Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Turniej rozegrano w trzech kategoriach – gra podwójna kobiet, gra podwójna mężczyzn oraz gra mieszana miksty. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na 3 kortach od godz. 11.00 do 15.00, rozegrano 24 mecze do dwóch wygranych setów (do 15 punktów). Współzawodnictwo przebiegało w formie systemu “każdy z każdym”.

Rywalizacja była na wysokim poziomie, a o wyniku końcowym decydował nie raz trzeci set. Bardzo dużo grania, oraz wspaniała atmosfera to jest to co zapamiętamy po turniejowych Mikołajkach. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników turnieju!

W grze podwójnej kobiet w spotkaniu, które decydowało o pierwszym miejscu długo czekaliśmy na zwycięzcę. Mecz trwał trzy pełne sety, żadna ze stron nie chciała odpuścić – punkt za punkt. Świetne widowisko i wiele emocji dostarczyły panie. Triumfatorkami turnieju zostały Jolanta Kubies i Marta Sztajnert, drugie miejsce zajęły Katarzyna Bonev i Sonia Gustowska. Trzecie miejsce przypadło Klaudii Bogackiej i Gabrieli Krupa.

W grze podwójnej mężczyzn zmierzyły się 4 pary. Panowie prowadzili bardzo zacięte pojedynki. Zwycięzcami turnieju trzeciej edycji zostali Krzysztof Krzywoń i Grzegorz Mizia. Drugie miejsce wywalczyli Andrzej Kinach i Mirosław Nowicki, a trzecie Adam Gesing i Olaf Gesing.

W grze mieszanej do rywalizacji przystąpiło sześć par mikstowych. Walka o podium była bardzo zacięta, a o zwycięstwie często decydowała precyzja – ten kto mniej popełnił błędów. Pięć kolejek meczy wyłoniło najlepszą parę. Zwycięzcami zostali Marta Sztajnert i Mirosław Nowicki. Drugie miejsce zajęli Katarzyna Bonev i Krzysztof Krzywoń. Podium dopełnili na trzecim miejscu Sonia Gustowska i Maciej Gustowski.

Rozdaliśmy nagrody – puchary dla pierwszego miejsca, medale dla najlepszych trzech par oraz pamiątkowe breloki dla wszystkich. Oczywiście mikołaj nie zapomniał o czymś słodkim. Uczestnicy mieli zapewniony wytrawny i słodki poczęstunek oraz wodę, kawę i herbatę.

Wyniki gry podwójnej kobiet:

Wyniki gry podwójnej mężczyzn:

Wyniki gry mieszanej miksty:

P