Puchar Grodziska Piekiełko 2016

I edycja turnieju piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych zakończyła się sukcesem!

Pierwszy dzień jesieni, powitał ładną słoneczną pogodą, uczestniczki turnieju w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych pn.: „Puchar Grodziska Piekiełko 2016”. Po raz pierwszy odbywające się w tej formule zawody objęły zawodniczki z dwóch powiatów – cieszyńskiego i bielskiego. Pierwotnie chęć uczestnictwa zgłosiło 10 szkół, by ostatecznie podjąć zmagania w szóstkę. Na przeszkodzie stanęły w kilku gminach pokrywające się różne imprezy.

– SP nr 8 im. Krystyny Bochenek ze Skoczowa

Dysponując dwoma boiskami rozgrywki prowadzone były każdy z każdym, co wykluczyło przypadkowość spotkań i dało pełny obraz umiejętności zawodniczek. Pieczę nad prawidłowością prowadzonych meczy sprawowali sędziowie z PZPN w osobach panów: Ryszarda Olszara i Macieja Bednarczyka. Nad bezpieczeństwem zdrowotnym czuwali ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia „Ratujemy Razem” – Klaudia Zając i Marcin Mańka.

Drużyny skoczowskie reprezentowane przez dwie szkoły miały w swoim składzie dziewczęta, które uczęszczają na zajęcia klubowe. Zespół SP nr 8 w turnieju poprowadziła trenerka KKS „Wisła” – Sonia Gustowska, zdobywając pucharowe drugie miejsce, ulegając jedynie szkole z Trójwsi. Na trzecim medalowym miejscu uplasowały się dziewczęta z Kończyc Małych pokazując dojrzałą piłkę. Jak na trenujące tylko w ramach zajęć wychowania fizycznego. Z ich grona właśnie obserwatorzy wybrali najlepszą bramkarkę turnieju – Roksanę Pastuszak. Główne trofeum „Puchar Grodziska Piekiełko 2016” zdobyła szkoła z Koniakowa gromadząc komplet punktów i tracąc tylko jedną bramkę z Kończycami.

6. Skoczów SP nr 1      5   0    0-28

Najlepszą piłkarkę jurorzy znaleźli w ekipie z Koniakowa w osobie Kingi Kukuczki. Królem strzelców została zawodniczka ze skoczowskiej szkoły nr 8 – Nikola Starzyk (16 goli), wyprzedzając Kingę Kukuczkę (12 goli) z Koniakowa i Annę Grygierek (11 goli) z Kończyc Małych.

Turniejowi zorganizowanemu przez KKS „Wisła” Skoczów i Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji patronował burmistrz miasta – Mirosław Sitko. Coraz większe zainteresowanie kobiecą piłką nożną motywuje pomysłodawców, by następną edycję rozszerzyć już o drużyny z całego województwa śląskiego, a w przyszłości podobnie jak „Puchar Rzeki Wisły” – skierowany do młodzieży starszej, podnieść do rangi międzynarodowej.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2016.