Puchar Rzeki Wisły 2018

VI edycja pucharu zakończyła się sukcesem! – KKS “Wisła” wygrywa w kategorii U19!

Turniej zorganizowany przez nasz klub wraz ze Skoczowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji odbył się pod patronatem Burmistrza Skoczowa – który  jak co roku przybył na otwarcie turnieju i życzył wszystkim zespołom jak najlepszych wyników.  Pogoda dopisała organizatorom, a licznie przybyłe zespoły stworzyły wspaniałe widowisko dziewczęcej piłki nożnej – w tym roku 168 zawodniczek!!!

– KS “Kuźnia” Ustroń

Organizatorzy w trakcie trwania zmagań zapewnili uczestnikom herbatę oraz zimne napoje, a także ciepły posiłek – który jak co roku  pyszny – zagwarantowały nam panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Harbutowic. Dziewczęta rozgrywały spotkania w systemie każdy z każdym w kategorii U19 w czasie 2×10 min., a w U15  systemem pucharowym – w grupach w czasie 1×12 min., a w fazie pucharowej 2×10 min.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju w kat. U15 została SP nr 1 im. S.Wyspiańskiego w Koniakowie. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z BTS “Rekord” Bielsko-Biała, a trzecie SP im. J.Korczaka w Brennej. W tej kategorii najlepszą bramkarką została Julia Polaczek (BTS “Rekord”). Najlepszą piłkarką – Kinga Legierska (SP w Koniakowie), a najskuteczniejszą – z największą liczbą strzelonych bramek – Ewa Pietrzyk (SP w Brennej, zawodniczka KKS “Wisła” Skoczów).

Zwycięzcą turnieju w kat. U19 został  KKS “Wisła” Skoczów. Drugie miejsce przypadło dla zespołu LKS Goczałkowice, a trzecie dla Zespółu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. W tej kategorii najlepszą bramkarką okazała się Honorata Czarnecka (LKS “Panda” Roczyny). Tytuł najlepszej piłkarki otrzymała Anna Polok (ZSG-H w Wiśle), zaś Klaudia Adamek (KKS “Wisła” Skoczów) została najskutecznejszą zawodniczką.

Pierwszym trzem zespołom przyznano puchary,medale oraz dyplomy. Dla czwartych zespołów były dyplomy i puchary, a pozostałe otrzymały dyplom. Zawodniczki otrzymały również nagrody indywidualne – statuetka i dyplom.

Puchary wręczał Burmistrz miasta Skoczowa – Mirosław Sitko oraz przedstawiciel PZPN Bogusław Walica, zaś medale wręczał dyrektor SOSiR – Zbigniew Gil.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, sponsorom oraz Miastu Skoczów za pomoc w organizacji imprezy.

Dziękujemy również wszystkim zawodniczkom, trenerom i opiekunom za uczestnictwo w turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018.