Puchar Grodziska Piekiełko 2019

IMG_0025

IV edycja turnieju piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych zakończyła się sukcesem! 30 września (poniedziałek) uczestniczki turnieju w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych po raz czwarty spotkały się na sztucznym boisku przy ul.G.Morcinka 20. Odbywające się w tej formule zawody objęły zawodniczki z powiatu  cieszyńskiego. W tym roku przewidziano sześć zespołów w kat. U15 oraz  dwa w kat. U11.

Do turnieju stawiły się:

- SP nr 1 im. Józefa Piłsudskiego z Chybia
- SP nr 1 im. Gustawa Morcinka ze Skoczowa
- SP nr 8 im. Krystyny Bochenek ze Skoczowa
- SP Chybie Mnich
- SP 6 Pierściec
- SP 1 Koniaków
- SP Cisownica

Dysponując dwoma boiskami rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym. Czas jednego spotkania wynosił 2x 9 minut, a nad przebiegiem spotkania czuwało 2 sędziów - Filip Chmiel i Tomasz Chmiel. Dziewczęta również otrzymały ciepły posiłek jak i napoje – herbata, woda.

Najlepszą bramkarką turnieju została w kat. U11 Iga Ignatowicz, a U15 Karolina Ryszka. Główne trofeum w kat. U15 „Puchar Grodziska Piekiełko 2019” zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 im. G.Morcinka w Skoczowie. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie, a trzecie SP nr 8 w Skoczowie. Pierwsze miejsce w kat. U11 zdobyła SP Cisowinica.

Najlepszą piłkarkę w kat. U15 została Dominika Krzempek, a w kat. U11  Małgorzata Widenka. Królem strzelców w kat.U15 została zawodniczka na co dzień grająca na pozycji bramkarki w KKS “Wisła” Skoczów, reprezentująca SP nr 1 Skoczów – Kornelia Małyjurek (17 goli – jest to absolutny rekord wszystkich rozegranych edycji turnieju), a w kat U11 Sara Ćwięczek (9 goli).

Zainteresowanie turniejem motywuje pomysłodawców, by następną edycję rozegrać w większej ilości zespołów szkolnych z całego powiatu cieszyńskiego. Dla klubu jest to szansa do pozyskania nowych zawodniczek, a dla dziewcząt możliwość aktywnego spędzenia czasu na sportowo i rozwoju pasji.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2019.

Odpowiedzi są wyłączone, ale możesz umieścić odnośnik na własnej stronie.

Nie można dodawać komentarzy.