KKS “Wisła” Skoczów z certyfikatem PZPN!

certyfikacja kluby

Szkółka piłkarska na krajowym licencjonowanym poziomie!

Polski Związek Piłki Nożnej 29 listopada 2019 roku ogłosił listę szkółek, którym zostały przyznane certyfikaty PZPN. W całym kraju na 6.913 klubów, 694 szkółki piłkarskie otrzymały certyfikaty na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Tych pierwszych przyznano 117, srebrnych – 145, a brązowych – 432. Najwięcej mianowań otrzymało woj. śląskie – 85. Wśród nich 48 brązowych, 19 srebrnych i 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska – 25 gwiazdek. Jak prezentuje się KKS “Wisła” Skoczów w tym gronie. W powiecie cieszyńskim jedynie 7 klubów otrzymało oznakowanie i “Wisła” jako jedyny klub kobiecy, nie tylko w skali powiatu, ale całego regionu południowego województwa śląskiego po Racibórz, Mikołów i Tychy. Wspomnieć należy, że mamy już 4 kluby w cieszyńskim prowadzące żeńskie drużyny.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie szkółce piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów jest równoznaczne ze spełnieniem szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez PZPN dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkolenia. Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskają pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników.

Wszystkie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji gwarantują, że szkółka piłkarska, która otrzyma certyfikat uzyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony PZPN.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich obejmuje szkolenie dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G – Junior D (U6-U13) w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony rozgrywkowe.

Beneficjentami certyfikatu brązowego oznaczonego brązową gwiazdką są szkółki piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów, liczby drużyn oraz programu szkoleniowego. Wyższe stopnie mają rozszerzone wymogi, ale już na wiosnę 2020 KKS “Wisła” Skoczów będzie się starać o certyfikat srebrny.

Odpowiedzi są wyłączone, ale możesz umieścić odnośnik na własnej stronie.

Nie można dodawać komentarzy.