Turniej w Głuchołazach z pełnym sukcesem!

turniej głuchołazy

Juniorki z przepustką do seniorskiej ligi.

VII Wiosenny Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet w Głuchołazach (woj. opolskie) organizowany przez Kompleks Turystyczny “Sudety” w dniu 27.02 – 01.03, należy uznać pod względem postawionych celów, za wielce udany. Zgromadził on w trzech kategoriach wiekowych 23 zespoły. “Wisła” Skoczów wystawiła dwa zespoły – w kategorii U13 oraz juniorki w kategorii OPEN. Nie udało się organizatorom jednak zebrać odpowiedniej liczby zespołów w pełnych składach 11-osobowych do gry na pełnowymiarowym boisku.  Dlatego też, “Wisełki” zostały podzielone na dwa zespoły po 9 zawodniczek, rozpoczęły rywalizację wśród 5 teamów na mniejszym ze sztuczną nawierzchnią boisku pod balonem.  Pierwszy zespół składał się głównie z rocznika 2005/2004, natomiast drugi zespół został wymieszany – juniorki z seniorkami. Młodziczki także nie stanowiły  jednego przewidzianego na kategorię rocznika. Połowę stanowiły dziewczęta z rocznika 2008 i mł. – tworzyły najmłodszy ze wszystkich zespołów. Ciekawostką jest również, że aż 6 turniejowych teamów w swojej nazwie miały rzekę Wisłę.

Trzydniowe sportowe zmagania owocowały w pełne zwrotów zdarzenia, przez co turniej był barwnym widowiskiem, tym bardziej, że każdy grał ze sobą systemem mecz i rewanż. W kategorii OPEN, na której głównie skupiała się nasza uwaga, groźnym przeciwnikiem z racji doświadczenia boiskowego i wieku był zespół LZS HACOM Wisła Pędzewo (woj. kujawsko-pomorskie, pow. Toruń) grający w III lidze. Następnie druga była UKKS Trójka Górsk z tej samej gminy co Pędzewo, mająca starsze ograne zawodniczki i trzecia UMKS Włókniarz Zgierz, będąca III wymagającym zespołem. W pierwszym spotkaniu KKS I wypadł znakomicie otwierając turniej zwycięstwem nad Zgierzem. Natomiast KKS II jak zwykle, gdy zespoły się nie znają, pierwsze spotkania mają charakter rozpoznawczy, wyniki mogą być szokujące, jak przegrana z Pędzewem 0:12. Wynik ten został osiągnięty przez bombardowanie bramki silnymi uderzeniami prawie z połowy boiska. W rewanżowym spotkaniu zastosowana taktyka obrony niskiej, wąskiego ustawienia oraz gra na kontrę, przyniosła oczekiwany efekt, tylko 3:1 dla Pędzewa i zdobyta bramka przez Laurę Opiołę. Taktyka zastosowana przez KKS I z szybką kontrą w rewanżowym spotkaniu przyniosła zwycięstwo nad Wisłą Pędzewo 2:1 (bramki zdobyły – Weronika Sztuchlik oraz Anna Ponikiewska), co dało im drugie miejsce w turnieju, gdyż nie przegrały już żadnego meczu z pozostałymi zespołami.

Ostatecznie “Wisełki” wywalczyły pucharowe miejsce, a jury doceniło również naszą bramkarkę – Kornelię Małyjurek, wręczając jej statuetkę najlepszej bramkarki turnieju.

Konkludując, można śmiało stwierdzić, że juniorki przed sezonem 2020/2021, gdzie będą grały już jako seniorki, zdały piłkarską maturę z wynikiem co najmniej bardzo dobrym.

Wyniki spotkań:

Skoczów I – Skoczów II  3:0 i 5:4
Skoczów I – Górsk           1:1 i 0:3
Skoczów I – Pędzewo      4:6 i 2:1
Skoczów I – Zgierz           3:1 i 4:1

Skoczów II – Skoczów I 0:3 i 4:5
Skoczów II – Górsk        1:4 i 3:2
Skoczów II – Pędzewo  0:12 i 1:3
Skoczów II – Zgierz       5:1 i 3:0

Strzelcy bramek: Karkoszka x8, Ponikiewska x7, Opioła x6, Koenig x6, Bogacka x5, Sztuchlik x3, Homel x1, Wanat x1, Małyjurek x1, Guzdek x1

Tabela końcowa:

1. Pędzewo         21     51-10
2. Skoczów I      16     22-17
3. Górsk               9     15-24 [-9]
4. Skoczów II      9     17-30  [-13]
5. Zgierz               3     8-32

Reprezentacja:

1. BOGACKA Klaudia                   10. PONIKIEWSKA Anna
2. GRYCZ Magdalena                    11. RYSZKA Karolina
3. GUZDEK Zuzanna                    12. SKURZOK Nikola
4. HOMEL  Weronika                   13. SOJKA Adrianna
5. KARKOSZKA Aleksandra        14. STANNA Karolina
6. KOENIG  Laura                         15. STYLOK Karolina
7. MAŁYJUREK Kornelia            16. SZTUCHLIK Weronika
8. OLSZOWSKA Nikola                17. SZUŚCIK Małgorzata
9. OPIOŁA Laura                           18. WANAT Estera

Również nasze młodziczki, które wystąpiły w mocno okrojonym składzie, gdyż czołowe 3 zawodniczki nie pojechały na turniej, radziły sobie całkiem dobrze. Na 9 zespołów zajęły 7 miejsce. Jak na debiut w tak dużej imprezie, to już całkiem zadowalająco. Niebawem bo 8 marca młodziczki jadą do Rzeszowa na turniej w swoim roczniku. Wystąpią w mocniejszym składzie, co powinno przełożyć się na odpowiedni wynik.

Odpowiedzi są wyłączone, ale możesz umieścić odnośnik na własnej stronie.

Nie można dodawać komentarzy.