I zespół po obozie przygotowawczym!

IMG_0862

Zawodniczki KKS “Wisła” Skoczów przebywały w województwie lubuskim.

W piątek 24 lipca nad ranem zawodniczki pierwszego zespołu powróciły z obozu przygotowawczego.

Zawodniczki spędziły w urokliwej miejscowości Długie 11 dni, z czego 8 przeznaczono na intensywny trening, a 3 dni na gry kontrolne i wypoczynek. Nie był to ich pierwszy raz w tych okolicach. Świetna baza sportowa oraz cisza i spokój miejsca zapewnia idealne warunki do trenowania. W tym roku dziewczyny miały możliwość przygotowania się nie tylko motorycznie, techniczno-taktycznie ale również mentalnie pod okiem specjalisty – psychologa sportu pani Marii Bober. “Zdiagnozowaliśmy dziewczyny, wiemy nad czym pracować. Drzemie w nich ogromny potencjał, który należy uwolnić. Wszystko w ich głowach i nogach! - podsumowuje psycholog.

Jak co roku dziewczyny miały możliwość korzystania z plaży nad jeziorem Lipie oraz w ramach rozruchów porannych wykonywały bieg dokoła jeziora Długie. Nie udał się ze względu na epidemie spływ kajakowy, ale nic straconego – w przyszłym roku odbędzie się on na pewno – w połowie trwania obozu! Dwa pełno wymiarowe boiska przygotowane były idealnie, przez co dziewczyny mogły zmieniać miejsce treningu. Czas wolny wypełniony był tradycyjnie grą w “Campe” (odmiana kwadranta) oraz ping-ponga i siatkówkę plażową.

Dziewczęta rozegrały łącznie cztery sparingi:

- 19 lipca, nastoletni koloniści z Gorzowa Wielkopolskiego, wynik 3:3
(w rzutach karnych okazały się lepsze “Wisełki”, mimo dominacji fizycznej chłopaków dziewczyny walczyły twardo)

- 20 lipca, młodzicy Startu Płoty (k. Zielonej Góry), wynik 1:12
(dziewczyny nie dały szans, aczkolwiek chłopcy bardzo dzielnie stawiali opór i pokazali ciekawą piłkę)

- 22 lipca, mistrzynie III ligi kobiet gr. lubuskiej, MUKS Kostrzyń nad Odrą, wynik 5:4
(“Wisełki” o włos przegrały bardzo emocjonujące spotkanie)

- 23 lipca, zawodniczki III ligowego TKKF Stilonu Gorzów Wlkp., wynik 1:6
(kolejne ciekawe spotkanie, tu jednak “Wisełki” pokazały na co je na prawdę stać i odniosły zwycięstwo)

Trener Sonia Gustowska: “Dziewczęta trenowały ambitnie i wyraźnie ich zaangażowanie było widoczne w każdym elemencie. Rozegraliśmy kilka sparingów, które były różnorodne. Pozwoliło to nam na przećwiczenie wielu wariantów taktycznych, które z pewnością wykorzystamy w tegorocznych rozgrywkach – IV liga jest bardzo zróżnicowana pod względem możliwości przeciwniczek. Udało się stworzyć po raz pierwszy kolektyw w zespole, co jest ogromnym atutem tych dziewczyn. Ten sezon zapowiada się ciekawie, mam nadzieje, że tym razem koronawirus nie przeszkodzi.”

Wygląda na to, że dziewczęta nie zmarnowały czasu, a wykorzystały go maksymalnie. Boisko zweryfikuje już niebawem całe przygotowanie. Na tą chwilę wiemy z kim zmierzymy się w IV lidze kobiet gr. śląskiej w sezonie 2020/21 oraz Pucharze Polski. Niebawem uzupełnimy galerię w zdjęcia z pobytu zawodniczek w Długim. 
Poniżej zapraszamy do obejrzenia programu “Wakacyjny drogowskaz” TVP Gorzów Wielkopolski z 25.07.2020, gdzie wspomniano o naszym zespole!

https://gorzow.tvp.pl/33072722/wakacyjny-drogowskaz

Odpowiedzi są wyłączone, ale możesz umieścić odnośnik na własnej stronie.

Nie można dodawać komentarzy.