Rozpoczynamy okres przygotowawczy

Od 21.06 dziewczęta zainaugurowały przygotowania do sezonu 2015/16.

“Wisełki” zaczęły mocno, bo od sparingu z GKS Gwarek Ornontowice z którymi miały przyjemność mierzyć się jesienią 2014 w lidze gdzie pewnie pokonały przeciwniczki 2:0. Niestety drużyna Gwarka wycofała się z rozgrywek wiosną i dziewczęta otrzymały walkowera.

W niedzielę o godz. 18:30 w ramach meczu towarzyskiego “Wisełki” pokonały zespół z Ornontowic 2:4 (1:2). Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych zawodniczek ale zabrakło skuteczności w ataku. Wiele niewykorzystanych sytuacji, które powinny się zakończyć zdobyciem bramki oraz niepotrzebne straty piłki na połowie przeciwniczek. W 15′ bramkę zdobyła Natalia Wawronowicz dając prowadzenie “Wisełkom”, lecz przeciwniczki – niestety z pomocą sędziego – doprowadziły do wyrównania po 3 metrowym spalonym, którego sędzia liniowy jak i główny nie widział, a pozostali na boisku jak i trybuny widziały dając temu ogólny wydźwięk niezadowolenia. Na drugą bramkę ze strony KKS-u nie trzeba było długo czekać bo w 25′ efektownym uderzeniem z lewego sektora boiska z około 20 metrów popisała się Wiktoria Gabzdyl, która umieściła futbolówkę w siatce bezradnej bramkarki Ornontowic. Druga połowa zdecydowanie była szybsza, więcej podań kombinacyjnych między dziewczętami oraz wspaniałe akcje konstruowane atakiem pozycyjnym raz z lewej raz prawej strony boiska sprawiały duże kłopoty dziewczętom z Gwarka, te jednak dzielnie się broniły i skapitulowały tylko dwa razy. Po jednej z takich akcji w 52′ po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła do Nikoli Szczotki, która po wymanewrowaniu dwóch zawodniczek uderzając z prostego podbicia umieściła piłkę w bramce. Ciągłe nieprzerwane ataki, a wręcz zamknięcie przeciwniczek na ich połowie oraz wysoki pressing spowodowały, że w 74′ naciskająca Dagmara Szołdra wywalczyła sobie piłkę i w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę Ornontowic. Gdy zbliżał się już koniec meczu w 79′ z pomocom kolejny raz posłużył gwizdkiem sędzia i podyktował kontrowersyjny rzut karny. Gwarek zdobył drugą bramkę w tym meczu, pewnie wykorzystując prezent. Obsada sędziowska nie popisała się zbytnio umiejętnościami, doprowadzając nie raz do brutalnej gry między zawodniczkami oraz wieloma błędami w dyktowaniu rzutów rożnych, wyrzutów z autu czy pokazywaniem właściwego kierunku, dla której ze stron był podyktowany rzut wolny.

“Wisełki” od 22.06 trenują codziennie o godz. 18:00, tak aby były w pełni przygotowane do sezonu 2015/16. Na przełomie lipca-sierpnia dziewczęta wyjadą w północno-zachodnią część Polski na obóz przygotowawczy, gdzie będą szlifować taktykę. Dziewczęta rozegrają również serię sparingów, oraz kilka meczów towarzyskich. Przewidziany również jest Międzynarodowy Turniej w Czechach 18 lipca.

GKS Ornontowice – KKS “Wisła” Skoczów  2:4 (1:2)
skład: Suchy – Dudek, Orszulik, Balas, Lisowska – Szczotka, Gabzdyl, Górniak, Szołdra – Wawronowicz, Włodarczyk