JESIENNY TURNIEJ BADMINTONA 2022

W sobotę 22 października 2022 roku odbył się turniej badmintona na Hali Sportowej SOSiR w Skoczowie przy ul. Sportowej 6. Współorganizatorem był Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Turniej rozegrano w trzech kategoriach – gra podwójna kobiet, gra podwójna mężczyzn oraz gra mieszana miksty. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na 3 kortach od godz. 14.00 do 18.00, rozegrano 33 mecze do dwóch wygranych setów (do 15 punktów), w przypadku remisu 1:1 grano do 8 punktów.

Rywalizacja była na wysokim poziomie, a o wyniku końcowym decydował nie raz trzeci set. Spotkania kończyły się zwycięstwem zaledwie jednym punktem (8:7 w trzecim secie gdzie 8 pkt. był ostatecznym). Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze na tle doświadczonych kolegów i koleżanek ze Strumienia, Wisły i Cieszyna. Warto dodać, że przy kolejnym spotkaniu, rywalizacji wyniki mogą być inne – jest niedosyt. Kolejny turniej w grudniu – będzie szansa na rewanż!

Rozdaliśmy nagrody – puchary dla pierwszego miejsca, medale dla najlepszych trzech par oraz pamiątkowe dyplomy. Uczestnicy mieli zapewniony wytrawny i słodki poczęstunek oraz wodę.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne turnieje, których w kalendarzu imprez na stałe mamy już 4!

Wyniki gry podwójnej kobiet:

Wyniki gry podwójnej mężczyzn:

Wyniki gry mieszanej miksty:

P