Puchar Rzeki Wisły 2016

IV edycja turnieju piłki nożnej dziewcząt zakończyła się sukcesem!

To już kolejna edycja, którą organizował nasz klub wraz ze Skoczowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji pod patronatem Burmistrza Skoczowa, który  jak co roku przybył na otwarcie turnieju i życzył wszystkim zespołom jak najlepszych wyników oraz  gratulował już przyszłym zwycięzcom. Pogoda dopisała organizatorom, stawiły się wszystkie zaproszone zespoły, oprócz MKS-u Żory, które nie przybyły z przyczyn losowych.

W tym roku 6 czerwca “Puchar Rzeki Wisły” miał charakter międzynarodowy oraz był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych – U15 (2001 i młodsze) oraz OPEN (2000 i starsze).

– Mario Team Skoczów

Organizatorzy w trakcie trwania zmagań zapewnili uczestnikom ciepły posiłek, herbatę oraz zimne napoje.
Dziewczęta rozgrywały spotkania w systemie każdy z każdym w obu kategoriach, przy czym w U15 było to 1×12 min.,
a w kat. OPEN 1×15 min. Na koniec rozgrywek zwycięzca turnieju rozegrał towarzyskie spotkanie z KKS “Wisła” Skoczów U15 2×10 min.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju w kat. U15 po raz pierwszy został Uczniowski Klub Sportowy Istebna. Drugie miejsce zajęła KKS “Wisła” Skoczów, a trzecie Gimnazjum im.J. Kukuczki w Mikołowie. W tej kategorii najlepszą bramkarką została Anna Szczypka (KKS “Wisła” Skoczów). Najlepszą piłkarką – Klaudia Czepczor (Gimnazjum Istebna), a najskuteczniejszą – z największą liczbą strzelonych bramek – Julia Węglorz (UKS Istebna).

Zwycięzcą turnieju w kat. OPEN ponownie został BTS “Rekord” Bielsko-Biała. Drugie miejsce przypadło Mario Team Skoczów, który wygrał różnicą bramek z Kobiecym Klubem Piłkarskim w Mikołowie – trzecie miejsce.
W tej kategorii najlepszą bramkarką okazała się Wiktoria Berdys (BTS “Rekord”). Tytuł najlepszej piłkarki otrzymała Leila Al-Koubaisy (KKP Mikołów), zaś Katarzyna Moskała (BTS “Rekord”) została najskutecznejszą zawodniczką.

Pierwszym trzem zespołom przyznano puchary,medale oraz dyplomy. Dla czwartych zespołów były dyplomy i puchary, a pozostałe otrzymały dyplom. Zawodniczki otrzymały również nagrody indywidualne – statuetka i dyplom.

Puchary wręczał przedstawiciel PZPN Bogusław Walica, zaś medale wręczał dyrektor SOSiR – Zbigniew Gil.
Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, sponsorom oraz Miastu Skoczów za pomoc w organizacji imprezy.

Dziękujemy również wszystkim zawodniczkom, trenerom i opiekunom za uczestnictwo w turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2016.