Młodziczki: Sparingi z KKP Mikołów

Dziewczęta ze Skoczowa niepokonane!
Nasze młodziczki w ostatnim czasie trzykrotnie zmierzyły się z Kobiecym Klubem Piłkarskim z Mikołowa i w każdym spotkaniu nie poniosły porażki.

Pierwszy mecz rozegrano w Skoczowie 11 lutego w godzinach popołudniowych na sztucznym boisku przy ZS nr 1 w wymiarze czasowym 2 x 30 min. Dziewczęta przez pierwszą połowę rozpoznawały przeciwnika i grały dość ostrożnie czego skutkiem była tylko jedna bramka, a przeciwniczki mocno naciskały i zmuszały do głębokiej defensywy. “Wisełki” w drugiej odsłonie spotkania nabrały pewności siebie i ruszyły do ataku – zaczęły grać szybko, dokładnie – miały wiele okazji do zdobycia bramek, zabrakło skuteczności w wykończeniu akcji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla “Wisełek”.

Kolejny raz dziewczęta zmierzyły się z KKP Mikołów na turnieju “BAWI NAS PIŁKA” 4 marca, gdzie były gospodyniami. Tutaj wkradł się stres, zmęczenie dużą ilością rozgrywanych spotkań (6 zespołów, system “każdy z każdym”) i “Wisełki” męczyły się z przeciwniczkami, były nieskuteczne w ataku oraz oddawały pole gry – wręcz dostosowywały się do przeciwniczek. Wszytskie te czynniki doprowadziły do remisu bezbramkowego – sam turniej dziewczęta zakończyły na III miejscu.

Trzecie spotkanie rozegrano na wyjeździe w Mikołowie na Orliku przy SP2 w sobotę 11 marca – dokładnie miesiąc od pierwszej potyczki. Dziewczęta grały 6 zawodniczkami + bramkarka w wymiarze czasowym 3 x 30 minut. “Wisełki” ponownie rozpoczęły mecz bardzo ostrożnie i nieco nierwowo, ale już w 6 minucie rozpoczął się festiwal bramek, piękne składne akcje – atak funkcjonował bez zarzutów.  Praktycznie cały sparing dziewczęta mocno walczyły o piłkę, stosowały wysoki pressing – momentami przychodziło zbyt duże rozluźnienie i przeciwniczki miały swoje okazje, jedną z nich wykorzystały, ale to była ich jedyna bramka zdobyta w całym spotkaniu. Mecz zakończył się zwycięstwem “Wisełek” 1:14!
– Matuszewska Maja: 1 bramka

Warto dodać, że w ostatnim czasie dziewczęta zmierzyły się również z chłopakami z KP Beskid Skoczów, pokonując ich 6:5! Była to gra bardzo szybka, agresywna, siłowa i bardzo wyrównana. Należy pochwalić dziewczęta za walkę, bo jak wiadomo chłopcy zawsze będą lepsi motorycznie od dziewcząt.

Trenerka S.Gustowska: Bardzo mnie cieszy postawa dziewcząt, że nie zlekceważyły przeciwniczek i grały swoje na boisku, narzucając swój styl gry. Czasem wkrada się stres i w pewnych momentach zdarzają się kiksy, niedokładne zagrania, ale jest ich coraz mniej. Wyniki spotkań nie wymagają komentarza – mówią same za siebie.