Puchar Rzeki Wisły 2017

Kolejna edycja międzynarodowego turnieju piłki nożnej dziewcząt zakończyła się sukcesem!

To już piąta edycja, którą organizował nasz klub wraz ze Skoczowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji pod patronatem Burmistrza Skoczowa, który  jak co roku przybył na otwarcie turnieju i życzył wszystkim zespołom jak najlepszych wyników.  Pogoda dopisała organizatorom, a licznie przybyłe zespoły stworzyły wspaniałe widowisko dziewczęcej piłki nożnej.

W tym roku 7 czerwca “Puchar Rzeki Wisły” również miał charakter międzynarodowy oraz był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych – U15 (2002 i młodsze) oraz U19 (2001 – 1998).

– GKS Gwarek Ornontowice

Organizatorzy w trakcie trwania zmagań zapewnili uczestnikom herbatę oraz zimne napoje, a także ciepły posiłek – który jak co roku  pyszny – zagwarantowały nam panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Harbutowic. Dziewczęta rozgrywały spotkania w systemie każdy z każdym w kategori U19 w czasie 2×10 min., a w U15  systemem pucharowym – w grupach w czasie 1×12 min., a w fazie pucharowej 2×12 min.

Zwycięzcą tegorocznego turnieju w kat. U15 po raz pierwszy został LKS Goczałkowice. Drugie miejsce zajął UKS II Gimnazjum Istebna, a trzecie BTS Rekord Bielsko-Biała. W tej kategorii najlepszą bramkarką została Barbara Skupnikova (FC IRP Cesky Tesin). Najlepszą piłkarką – Ewa Pietrzyk (Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Brennej), a najskuteczniejszą – z największą liczbą strzelonych bramek – Karolina Bojko (UKS II Gimnazjum Istebna).

Zwycięzcą turnieju w kat. U19  ponownie został BTS I “Rekord” Bielsko-Biała. Drugie miejsce zajęła KKS “Wisła” Skoczów, a trzecie BTS II Rekord Bielsko – Biała. W tej kategorii najlepszą bramkarką okazała się Wiktoria Berdys (BTS “Rekord”). Tytuł najlepszej piłkarki otrzymała Dżesika Cieślar (KKS “Wisła” Skoczów), zaś Wiktoria Gabzdyl (BTS “Rekord”) została najskutecznejszą zawodniczką.

Pierwszym trzem zespołom przyznano puchary,medale oraz dyplomy. Dla czwartych zespołów były dyplomy i puchary, a pozostałe otrzymały dyplom. Zawodniczki otrzymały również nagrody indywidualne – statuetka i dyplom.

Puchary wręczał Burmistrz miasta Skoczowa – Mirosław Sitko oraz przedstawiciel PZPN Bogusław Walica, zaś medale wręczał dyrektor SOSiR – Zbigniew Gil.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, sponsorom oraz Miastu Skoczów za pomoc w organizacji imprezy.

Dziękujemy również wszystkim zawodniczkom, trenerom i opiekunom za uczestnictwo w turnieju.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2017.