Puchar Grodziska Piekiełko 2017

II edycja turnieju piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych zakończyła się sukcesem!

19 września, powitał iście jesienną pogodą – pochmurno i deszczowo, uczestniczki turnieju w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych pn.: „Puchar Grodziska Piekiełko 2017”. Po raz drugi odbywające się w tej formule zawody objęły zawodniczki z powiatu  cieszyńskiego. Pierwotnie chęć uczestnictwa zgłosiło 10 szkół, by ostatecznie podjąć zmagania w ósemkę. Na przeszkodzie stanęły w kilku gminach pokrywające się różne imprezy i niestety pogoda.

– SP im. Józefa Piłsudzkiego z Chybia

Dysponując dwoma boiskami rozgrywki prowadzone były każdy z każdym, co wykluczyło przypadkowość spotkań i dało pełny obraz umiejętności zawodniczek. Pieczę nad prawidłowością prowadzonych meczy sprawowali sędziowie z PZPN w osobach panów: Ryszarda Olszara i Krystiana Żydka. Nad bezpieczeństwem zdrowotnym czuwała ratowniczka medycznia ze Stowarzyszenia „Ratujemy Razem” – Aleksandra Olszewska.

W tym roku zawodniczki naszego klubu grały w zespołach szkolnych. Poziom imprezy przez to był bardzo wyrównany, a walka o miejsca medalowe trwała do samego końca. Najładniejsze widowisko sprawiły Kończyce i Pierściec – w spotkaniu padło, aż siedem bramek, a o zwycięstwie zadecydowała jedna bramka (4:3). To spotkanie zdecydowało o trzecim medalowym miejscu.  Dziewczęta z Kończyc Małych pokazały dojrzałą piłkę zdobywając mejsce na podium. Z ich grona właśnie obserwatorzy wybrali najlepszą bramkarkę turnieju – Roksanę Pastuszak. Drugie miejsce zajęły dziewczęta ze Skoczowa, które wygrały z Kończycami różnicą bramek. Główne trofeum „Puchar Grodziska Piekiełko 2017” zdobyła szkoła z Koniakowa ulegając jedynie szkole ze Skoczowa.

tabela PGP2017

Najlepszą piłkarkę jurorzy znaleźli w ekipie z Hażlacha w osobie Laury Opioły. Królem strzelców została zawodniczka ze skoczowskiej szkoły  – Nikola Starzyk (14 goli).

Turniejowi zorganizowanemu przez KKS „Wisła” Skoczów i Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji patronował burmistrz miasta – Mirosław Sitko. Coraz większe zainteresowanie kobiecą piłką nożną motywuje pomysłodawców, by następną edycję rozszerzyć już o drużyny z całego województwa śląskiego, a w przyszłości podobnie jak „Puchar Rzeki Wisły” – skierowany do młodzieży starszej, podnieść do rangi międzynarodowej.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2017.

Zdjęcia z turnieju znajdują się w galerii, a poniżej pełne wyniki rozgrywek.