III miejsce juniorek młodszych!

GCS_DSC_16408

W ostatni weekend – 16 lutego zawodniczki kadry U16 wzięły udział w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Istebna.

Zmagania odbyły się w Hali sportowej w ZSP w Istebnej, a do rywalizacji finalnie stawiło się pięć zespołów – UKKS Istebna, TS Mitech Żywiec, LKS Bestwina, KKS “Wisła” Skoczów oraz BTS Rekord Bielsko-Biała. Rozegrano spotkania systemem “każdy z każdym” po jednej połowie trwającej 22 minuty.

W pierwszym spotkaniu “Wisełki” zmierzyły się z dziewczętami z Żywca. Niestety syndrom pierwszego meczu i ospałe pierwsze 5 minut zakończyły się stratą bramki. Dopiero z biegiem czasu nasze zawodniczki “obudziły się” i naciskały przeciwniczki. Niestety to nie wystarczyło i spotkanie zakończyło się 0:1 dla Mitechu. Kolejne spotkanie było bardzo emocjonujące, “Wisełki” zmierzyły się z Rekordem B-B. Od początku mecz był szybki, dynamiczny – jedna i druga strona atakowała. Chwila nieuwagi w obronie i po uderzeniu z połowy bielszczanki pokonały bramkarkę “Wisły” – 1:0. Walka trwała do końca i po naprawdę dobrej akcji zespołowej w sytuacji sam na sam znalazła się Weronika Homel, która nie pomyliła się – przelobowała bramkarkę BTS-u dając wyrównanie 1:1. W spotkaniu z UKKS Istebną zawodniczki już grały pewniej i rozkręciły maszynę – pewnie wygrały 2:0 z gospodyniami, a bramki zdobyły – Weronika Sztuchlik i Emilia Jaworska. Ostatnie spotkanie decydowało o zajęciu 2 lub 3 miejsca – dziewczęta zmierzyły się z LKS Bestwiną, którą pokonały 4:0. Bramki zdobyły: Estera Wanat, Weronika Sztuchlik, Emilia Jaworska oraz Laura Koenig. Warto dodać, że najlepszą bramkarką turnieju została nasza zawodniczka – Kornelia Małyjurek!

Jak się okazało 2 miejsce w turnieju było na wyciągnięcie ręki, ale o tym zdecydował dopiero czwarty czynnik! Taka sama ilość punktów z Rekordem B-B, mecz bezpośredni na remis, a różnica bramek identyczna. Dopiero ilość zdobytych bramek zdecydowała o trzecim miejscu. Gra “Wisełek” mogła się podobać, była zespołowa, lecz zabrakło większej skuteczności w ataku – piłka mogła wpadać częściej do siatki. Najważniejsze jednak jest to, że dziewczyny rozwijają się piłkarsko i idą w dobrym kierunku – po sukces.

 

WYNIKI:

tabela istebna 2019

 

Odpowiedzi są wyłączone, ale możesz umieścić odnośnik na własnej stronie.

Nie można dodawać komentarzy.