Tychy zatrzymane!

9 maja o godzinie 17:00 “Wisełki” zmierzyły się z Tychami…

Od początku meczu wyraźnie było widać wyrównaną walkę o każdą piłkę oraz pole gry. W pierwszej połowie znaczną przewagę miały nasze dziewczęta gdzie raz za razem atakowały bramkę przeciwniczek i tylko kilkukrotnie ratowały je słupki oraz poprzeczka.Wynik po pierwszej połowie był remisowy 0:0. W drugiej odsłonie tempo meczu nieco zmalało i pierwszą bramkę w 66′ zdobyły dziewczęta z Tych, ale “Wisełki” nie odpuszczały i dokładnie 3 minuty później zdobyły wyrównującą bramkę. Autorką gola została Barbara Kapałka, która dosłownie parę minut wcześniej weszła na boisko z ławki rezerwowej. Po kolejnych 5 minutach to “Wisełki” wyszły na prowadzenie w tym spotkaniu po kolejnym uderzeniu do bramki Barbary Kapałki – był stan 1:2 dla KKS-u. Zwycięstwo uciekło pod koniec meczu w 79′ gdzie fatalny błąd popełniła nasza bramkarka, brak koncentracji w ostatnich minutach i zły chwyt piłki spowodował utratę bramki. Mimo to dziewczęta próbowały wyjść jeszcze na prowadzenie kilkoma akcjami już w doliczonym czasie, ale niestety zabrakło wykończenia i zimnej krwi. Cały mecz mógł się podobać, chodź wiele nie wykorzystanych sytuacji pozostawia niedosyt.

Ostatecznie spotkanie zostało zweryfikowane przez Śląski ZPN na korzyść “Wisełek”, ponieważ w zespole KKS Polonia Tychy grała nie uprawniona zawodniczka.
KKS Polonia Tychy – KKS Wisła Skoczów   0:3 w.o  [ na boisku 2:2 (0:0) ]

Skład: Suchy – Dudek, Niemiec, Orszulik, Szołdra,  – Moćko, Gabzdyl, Ryszawy, Pagieła, Szczotka  – Wawronowicz
Rezerwa: Górniak, Kapałka, Włodarczyk