Wisła na remis.

“Wisełki” rozpoczęły mecz niemrawo – częściej utrzymywały się przy piłce, ale nie potrafiły przebić się przez prawdziwy „autobus” postawiony przez drużynę gospodyń przed polem karnym.

Gra skupiała się w środku pola, co idealnie pasowało gamowiankom, a pomagało im w tym własne boisko, które posiada minimalną szerokość dopuszczoną do rozgrywek. Było to bardzo nie na rękę “Wisełkom”, które preferują grę skrzydłami.Bardzo aktywna w pierwszych kilkunastu minutach była Natalia Wawronowicz, która solowymi akcjami próbowała rozerwać linię obrony rywalek, jednak bezskutecznie. Większość pierwszej połowy zespół z Gamowa wybijał piłkę poza strefę swojej bramki. W 20′ wykorzystał moment nie uwagi naszego zespołu  i zdobył pierwszą bramkę. Niespodziewanie Gamów prowadził po głupim błędzie w obronie. Pierwsza odsłona gry to ciągły atak “Wisełek”, mnóstwo uderzeń w kierunku bramki, kilka słupków i poprzeczka uratowały zespół gospodyń – niestety pierwsze 40 minut było dla Gamowa. Druga połowa to agresywna gra dziewcząt  z UKS-u, wiele fauli na naszych zawodniczkach – Gamów za wszelką cenę chciał wygrać to spotkanie. “Wisełki” mimo, iż ponownie – tym razem po błędzie bramkarki – straciły bramkę na 2:0 w 62′, podjęły walkę do końca – ostatniego gwizdka. Na boisku powalczyła Nikoleta Szczotka, która zapewniła rzut karny, zamieniony przez Jaroslave Kyselovą na bramkę – 78′. Dziewczęta uwierzyły że mogą odrobić straty i ciągle atakowały Gamów, lecz raz za razem odbijały się od “autobusu”. W ostatnich chwilach meczu, a dokładnie już w 80′ – przytomnie się zachowała napastniczka Magdalena Kuś, która po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie przeszkodziła w interwencji bramkarki i umieściła piłkę w bramce – 2:2! Stare powiedzenie, że należy grać do ostatniego gwizdka doskonale opisuje to spotkanie. Jest duży niedosyt, ponieważ ten mecz był do wygrania i zgarnięcia 3 pkt, ale taka jest piłka nożna – piękna i nieprzewidywalna.

UKS Gamów – KKS “Wisła” Skoczów       2:2  (1:0)

Skład: Mścisz – Balas, Hyllova, Orszulik – Niemiec, Hrosova, Kyselova, Mihaldova, Szołdra – Wawronowicz, Sokołowska
Rezerwa: Szczotka, Górniak, Kuś, Makula Kar., Makula Kam., Nowak