Puchar Grodziska Piekiełko 2018

III edycja turnieju piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych zakończyła się sukcesem!27 września (czwartek) uczestniczki turnieju w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych po raz trzeci spotkały się na sztucznym boisku przy ul.G.Morcinka 20. Odbywające się w tej formule zawody objęły zawodniczki z powiatu  cieszyńskiego. W tym roku przewidziano osiem zespołów oraz przyjęto formułę tworenia reprezentacji uczennic z kilku szkół – Uczennice Szkół Podstawowych powiatu cieszyńskiego (SP4, SP6, SP7 Skoczów oraz SP Górki Wielkie, SP Drogomyśl).

– Uczennice SP powiatu cieszyńskiego

Dysponując dwoma boiskami rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym w dwóch grupach po cztery zespoły, a następnie pucharowym, kolejno mecze o 7, 5, 3 miejsce i finał. Czas jednego spotkania wynosił 2x 10 minut, a nad przebiegiem spotkania czuwało 4 sędziów. Dziewczęta również otrzymały ciepły posiłek jak i napoje – herbata, woda.

Najlepszą bramkarką turnieju została Roksana Pastuszak. Główne trofeum „Puchar Grodziska Piekiełko 2018” zdobyła reprezentacja Ucennic Szkół Podstawowych powiatu cieszyńskiego (uczennice SP4, SP6, SP7 Skoczów oraz SP Górki Wielkie, SP Drogomyśl).
Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 w Skoczowie, a trzecie SP w Kończycach Małych, które w rzutach karnych pokonały debiutanta w tegorocznych rozgrywkach – SP Mnich.

Najlepszą piłkarkę jurorzy znaleźli w ekipie Mnicha w osobie Dominiki Krzempek. Królem strzelców została zawodniczka na co dzień grająca na pozycji bramkarki w KKS “Wisła” Skoczów, reprezentująca SP nr 1 Skoczów – Kornelia Małyjurek (11 goli).

Coraz większe zainteresowanie kobiecą piłką nożną motywuje pomysłodawców, by następną edycję rozszerzyć już o drużyny z całego województwa śląskiego, a w przyszłości podobnie jak „Puchar Rzeki Wisły” – skierowany do młodzieży starszej, podnieść do rangi międzynarodowej. Dla klubu jest to szansa do pozyskania nowych zawodniczek, a dla dziewcząt możliwość aktywnego spędzenia czasu na sportowo.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2018.