IV liga: Derby dla “Wisły”!

KKS wygrywa z KS Kuźnią Ustroń!

W drugiej kolejce rozgrywek IV ligi, “Wisełki” przełamały się i wywalczyły trzy punkty. Mecz od samego początku wzbudzał wiele emocji, same dziewczęta bardzo pragnęły zwycięstwa. Waleczne nastawienie i konsekwencja założeń taktycznych od pierwszych minut przyniosła znaczącą przewagę nad przeciwniczkami. Już w 6 minucie padła bramka i jak się okazało – zwycięska. Doskonała akcja zespołowa przez środek boiska i uderzenie Laury Opioły z 20m dało “Wisełkom” prowadzenie. Dalsza część spotkania to kolejne akcje KKS-u pod bramką przeciwniczek, które mogły się skończyć podwyższeniem wyniku, ale niestety skuteczność szwankowała. Skromne 1:0 – mogłoby się wydawać, że wymęczone – nie oddaje obrazu gry, gdzie nasze dziewczęta na prawdę dobrze grały, stwarzały sytuacje podbramkowe i świetnie radziły sobie w obronie z przeciwniczkami, które od czasu do czasu zagrażały naszej bramce. Świetny mecz zagrała na bramce Emilia Heller, która skutecznie zatrzymywała każdą piłkę uderzoną w jej kierunku przez przeciwniczki. Na ogromne uznanie i duże brawa zasługuje również kapitan naszego zespołu Nikola Skurzok, która walczyła w tym meczu jak lew, przypłacając to kontuzją. Na całe szczęście do kolejnego spotkania z TS Mitech II Żywiec będzie gotowa do gry.

Trener Sonia Gustowska: Najważniejsze dla nas było zwycięstwo, które pozwoliło dziewczętom na uwierzenie w swoje możliwości. Ten mecz miał wartość mentalną, bardzo potrzebną dla zespołu, który dopiero się scala w tym składzie osobowym. Ogromnie mnie cieszy postawa kilku zawodniczek, które “obudziły się” i pokazały tak na prawdę co potrafią. Teraz przed nami wymagający przeciwnik z Żywca, przygotowujemy się solidnie i mamy zamiar powalczyć.

KKS “Wisła” Skoczów – KS Kuźnia Ustroń  1:0 (1:0)

Skład: Heller – Grycz, Szuścik, Skurzok, Stanna – Gajda, Bogacka, Opioła, Sztuchlik, Ochodek – Homel

Bramki: Opioła