“Wisełki” wysoko pokonały MKS Żory.

Wysokie zwycięstwo odniosły 06.09 nasze dziewczęta zdobywając 10 bramek.

Prawdziwy koncert bramek zafundowały “Wisełki” w spotkaniu z Żorami. Już od pierwszych minut przeciwniczki musiały się mocno bronić, gdyż zostały zamknięte na swojej połowie przez nasze dziewczęta, które wysoko postawiły poprzeczkę atakując raz za razem. W 10′ Anna Sokołowska w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę MKS-u. Klika minut później Nikoleta Szczotka doskonałym uderzeniem po długim słupku pokonała bramkarkę i w 13′ było już 2:0. Na kolejną bramkę Nikolety nie trzeba było długo czekać i w 20′ podwyższyła wynik na 3:0. Pierwsza połowa zdecydowanie pokazywała, że to “Wisełki” dyktują warunki, a kolejne bramki w 34′ Sylwii Ryszawy oraz w 37′ Anny Sokołowskiej tylko potwierdziły dominację KKS-u. Druga połowa wyglądała identycznie jak pierwsza odsłona meczu – wysoki pressing na połowie przeciwniczek, mnóstwo sytuacji podbramkowych, także tych nie wykorzystanych, a wiadomo w miarę jedzenia apetyt rósł na kolejne bramki. W 46′ Ponownie na listę zdobywczyń bramek zapisała się Anna Sokołowska – 6:0. W dalszej części pojedynku doskonałym uderzeniem z 20 metrów popisała się Wiktoria Niemiec – 54′ 7:0. Kilka minut później w sytuacji sam na sam lobem Natalia Wawronowicz pokonuje bramkarkę Żor – “Wisełki” prowadzą już 8:0. Wydawałoby się, że dziewczęta poprzestaną na tym i będą prowadziły spokojną grę. Jednak zniechęcone przeciwniczki były zachętą do oddawania kolejnych uderzeń do bramki. Ponownie bramkę zdobyła Wiktoria, która mimo pozycji defensywnego pomocnika potrafiła się odnaleźć w zamieszaniu pod bramką przeciwniczek i pewnie wewnętrzną częścią stopy umieściła piłkę w bramce – 65′ 9:0. Stawkę wyniku zamknęła w 77′ Anna Sokołowska zdobywając czwartą bramkę w spotkaniu.
Taka zaliczka bramkowa bardzo cieszy w szczególności, że w walce o czołowe dwa miejsca w tabeli każda bramka i punkty mają znaczenie na wagę możliwości awansu do II-ligi.

KKS Wisła Skoczów – MKS Żory  10:0   (5:0)

Skład: Mścisz – Orszulik, Balas, Nowak – Niemiec, Moćko, Ryszawy, Szczotka, Szołdra – Sokołowska, Kuś
Rezerwa: Makula Kar., Makula Kam., Wawronowicz, Górniak, Klinikowska, Burawa, Włodarczyk